Szkoła wspiera akcję charytatywną Pajacyk

Strona główna

Nauczyciele

Plan lekcji

Projekty

Biblioteka

DFK

Kontakt


Księga gości

                  Szkoła dla każdego i to bez czesnego   

AKTUALNOŚCI_OLD 2010/2011             następna strona >>>        


Tu można przeczytać ARCHIWUM  starszych wiadomości


TRZYDNIOWA WYCIECZKA NA MAZURY

Projekt „Szkoła bez barier” realizowany w Społecznej Szkole Podstawowej w Mechnicy od września do czerwca 2009/2010 r. został zakończony, miał on na celu: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów. W trakcie projektu realizowano zajęcia wyrównawcze  i koła zainteresowań z matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego, zorganizowane w dwóch grupach wiekowych: pierwsza grupa kl. I – III, druga grupa kl. IV – VI. Oprócz typowych zajęć odbywały się również wyjazdy na basen i warsztaty psychologiczne.

Finalizacją projektu była trzydniowa edukacyjna wycieczka na Mazury, natomiast uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu odbyło się na festynie rodzinnym.

Wycieczka pod hasłem „Do Zielonych Płuc Polski…przez Katowice” została zaplanowana przez uczniów kl. V na zajęciach przyrody i odbyła się w dniach 27 maj – 31 maj 2010 r. Wycieczka miała atrakcyjny program, a przede wszystkim była finansowana z projektu. Dzieci zobaczyły skutki degradacji środowiska przejeżdżając przez Katowice (najbardziej zanieczyszczony region Polski), następnie miały szansę porównać tenże widok z krajobrazem pojezierzy Polski. Poznały środowisko czyste, naturalne i prawnie chronione. Uczniowie mieli bezpośredni kontakt ze zwierzętami w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz na Farmie Jeleniowatych w Kosewie Górnym. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody, gdyż dzieci mogły głaskać zwierzęta i karmić je oraz podziwiać gatunki zwierząt chronionych, np. rysie, puchacze, cietrzewie, głuszce, jarząbki, sarny, jelenie, orły, czarne bociany, malutkie wilki, pawie. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci był rejs statkiem po Jeziorze Śniardwy, największym jeziorze w Polsce, położonym w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich w dorzeczu Pisy. Z perspektywy statku można było podziwiać lasy i roślinność Mazur oraz krystaliczną czystość jeziora. Oprócz kontaktu z przyrodą dzieciaki mogły zwiedzić Bunkier Hitlera w Wilczym Szańcu i Twierdzę Boyen w Giżycku, niewątpliwie była to znacznie ciekawsza lekcja historii, niż ta podręcznikowa. Oprócz tych ciekawych miejsc, dzieci mogły się też zabawić. W Spytkowie odwiedziliśmy Wioskę Indiańską, gdzie każdy miał możliwość postrzelać z łuku. Natomiast w Iznocie czekała na dzieci zaskakująca niespodzianka, o której  nic nie wiedziały…otóż był to napad Galindów na nasz autokar! Było przy tym mnóstwo śmiechu i świetnej zabawy. Takiej atrakcji nikt z nas się nie spodziewał!

 

Projekt „Szkoła bez barier” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013


FESTYN RODZINNY

Uroczyste zakończenie projektu nastąpiło w niedzielę 13 czerwca 2010 r., odbył się festyn rodzinny pod hasłem Dni Mechnicy, na który zaproszono: wójta Gminy Reńska Wieś Mariana Wojciechowskiego, przewodniczącego Zarządu Gminy TSKN Henryka Hojdema oraz przedstawicieli organizacji: LZS, Caritas, DFK, Rady Sołeckiej i Rady Rodziców przy SSP w Mechnicy.

Każda klasa przygotowała program artystyczny, który był niezwykle urozmaicony, nie zabrakło: piosenek, wierszy, skeczy, kabaretów i tańców nawet z miotłami! Na festynie Pani Dyrektor Elżbieta Dziuda – autorka i koordynatorka naszych projektów - przedstawiła oraz omówiła prezentację multimedialną, zawierającą informacje i fotografie dotyczące realizacji projektu „Szkoła bez barier”. Dzięki temu, nie tylko rodzice, ale także  mieszkańcy Mechnicy, Kamionki i goście mieli okazję zobaczyć jak wyglądały rezultaty i zajęcia odbywające się w ramach projektu, podziwiać zdjęcia z wycieczki i zajęcia na basenie. Jednym słowem prezentacja była promocją projektu naszej szkoły.

Nasz projekt potwierdza, że nauka w szkole nie musi być nudna, a wiejska szkoła także może mieć wysoką jakość pracy i dostęp do nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, np. tablica interaktywna. Na przykładzie Społecznej Szkoły Podstawowej w Mechnicy widać, że w wiejskiej szkole czasem jest więcej możliwości, niż w szkole funkcjonującej w dużym mieście.  „Szkoła bez barier” – to nie tylko tytuł projektu, ale przede wszystkim autentyczna wizytówka naszej szkoły!

    

   

zobacz całą galerię zdjęć TUTAJ

Projekt „Szkoła bez barier” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013


Pożegnanie klasy VI 

Data 24 września 2010 r. nie należy do najweselszych. Dlaczego? Dlatego, iż pożegnaliśmy kolejna klasę VI. W czasie ich występu artystycznego było wiele wzruszeń i zabawnych sytuacji. Nasi uczniowie odchodzą niedaleko, bo do Komorna,  ale zaczyna się dla nich nowy etap, nowe przyjaźnie, nowi nauczyciele i nowe środowisko. My – nauczyciele, zawsze będziemy wspominać Was z sentymentem, wierzymy, ze będziecie dla naszej szkoły wizytówką. Machamy na pożegnanie:

Dawidowi, Bartkowi, Markowi, Dżesice, Marcinowi, Dominice, Marcelowi, Werusi, Magdzie, Natalce! JJJ

 

Tutaj możecie zobaczyć galerię zdjęć >>>

 


Koniec roku szkolnego 25-06-2010

I stało się! Rok szkolny 2009/2010 uznajemy za zakończony! Jaki to był rok? Niech każdy sam sobie odpowie, na pewno był pracowity, choć różne chwile były. Kto ciężko pracował zasłużył na nagrodę,   a reszta miała czego zazdrościć i może będzie to motywacja na przyszłość, bo przecież warto się uczyć, warto brać udział w konkursach, warto zwyciężać w sporcie, warto czytać i warto mieć wzorową frekwencje. Wakacje to święty czas! Odpoczywajmy, więc nauczyciele i uczniowie wraz!

 

Poniżej galeria zdjęć >>>

 


Rok szkolny 2010/2011 uważamy za otwarty!!!

Drrrrrrrrryyyyyyyńńńńńńńńń! Już czas dzwonek wzywa do szkoły!!!

1 września nie da się uniknąć J, więc przybyliśmy znów w progi szkoły: wypoczęci, uśmiechnięci, ciekawi nowości, stęsknieni za sobą i pełni chęci do pracy! Powitaliśmy też pierwszaki, zazdrościmy Wam tych wypełnionych po brzegi tyt! Niektóre były większe od Was J!

Sami zobaczcie w galerii jak było naprawdę>>>

 


Wystawa

„Górnoślązacy w niemieckiej i polskiej

reprezentacji narodowej w piłce nożnej - wczoraj i dziś”

 

Do dnia 17 września w naszej szkole można było oglądać wystawę zorganizowaną przez DFK oraz LZS Inter. Wystawę  sprowadzono do Mechnicy, dla uczczenia 80 rocznicy otwarcia szkoły.

Przewodnicząca DFK Mechnica i Kamionka Elwira Lempart razem z małżonkiem przedstawili i omówili naszym dzieciom „wystawę piłkarską”. Trzeba przyznać, że uczniowie – zwłaszcza chłopcy – otwierali buzie ze zdziwienia, gdy w naszej szkole znalazły się pokaźnych rozmiarów zdjęcia piłkarzy. Nigdy wcześniej nie było w szkole tego rodzaju wystawy.

Wystawa została także omówiona na zebraniu rodziców 9 września.

zdjęcia z wystawy w naszej internetowej galerii>>>


 następna strona >>>

Copyright by SSP Mechnica 2010