Szkoła wspiera akcję charytatywną Pajacyk

Strona główna

Nauczyciele

Plan lekcji

Projekty

Biblioteka

DFK

Kontakt

Piszą i mówią o nas

GAZETKA BAZGROŁY Z MECHSZKOŁY

NR 1 2014
NR 2 2014
                           


Księga gości

                    Szkoła dla każdego i to bez czesnego   


14.01.2015r.

SPOTKANIE Z POLICJĄ

Bezpieczne ferie zimowe

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych, na prośbę Pani Dyrektor przeprowadzono w naszej szkole pogadankę z policjantką Panią Anna Sałacką nt. Zachowania bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych oraz zagrożeń związanych z przebywaniem na zamarzniętych rzekach. Pani policjantka przypomniała uczniom:
o zachowanie ostrożności w kontaktach z obcymi, przypomniała zasady i przepisy ruchu drogowego oraz uczuliła dzieci na kontakty z obcymi zwierzętami.


WARSZTATY W KL. I

13.01.2015 r. w klasie I odbyły się warsztaty, nt. „Przeciwdziałania konfliktom i zachowaniom agresywnym wśród dzieci”. Zajęcia przeprowadziła przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Gracjana Panek - Gach w ramach realizacji programu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE. Uczniowie klasy I chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Podczas gier i zabaw uczniowie poznawali sposoby rozwiązywanie konfliktów rówieśniczych.

 


 

Konkursy plastyczne

16.12.2014 r. rozstrzygnięto konkursy plastyczne.

Konkurs „Dbam o zdrowe zęby”:

● klasy I – III:

- I miejsce – Alan Rak, kl. III

- II miejce – Anna Kaluza, kl. II

- III miejsce – Martin Mikołajczyk, kl. II

- Wyróżnienie – Oliwia Zawadzicz, kl. III

● klasy IV – VI:

- I miejsce – Klaudia Kowacz, kl. V

- II miejsce – Rafał Osieka, kl. V

- III miejsce – Wiktoria Lisiecka, kl. V

- Wyróżnienie – Laura Praszmo, kl. V

 


Warsztaty klasy 2 i 3

W listopadzie klasy II i III wzięły udział w warsztatach, pt. Teatralne eksperymenty – „Nauka jest sztuką a uczniowie artystami”

Celem warsztatów jest popularyzacja wiedzy i efektów realizacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki poprzez elementy twórcze związane z szeroko pojętą kulturą, sztuką oraz przedstawionym działaniem jak również uwrażliwienie dzieci na problemy osób niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, integracja i akceptacja inności. Zajęcia były realizowane przez animatorów Stowarzyszenia Aktywnej Pomocy Rodzinie ALTERNATYWA - S.A.P.R.A.

12 - godzinne warsztaty artystyczne – teatralne, taneczne i muzyczne sprawiły dzieciakom wiele frajdy i były czasem relaksu.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu województwa opolskiego w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki


21 listopada

DZIEŃ  ŻYCZLIWOŚCI I UPRZEJMOŚCI

 

Dnia 21.11.2014 r. w naszej szkole odbył się Dzień Życzliwości i Uprzejmości. Uczniowie we wszystkich klasach wykonali kotyliony z miłymi hasłami, np. „dobrze, że jesteś”, „lubię Cię”, „ładnie wyglądasz”…

Atmosfera w szkole była sympatyczna, miła i chciałoby się przeżywać takie dni zawsze.

Na koniec dnia uczniowie przypięli swoje kotyliony na gazetkę na korytarzu szkoły, aby pamiętać, że uprzejmym i miłym należy być nieustannie.


EKOLOGIA

W naszej szkole w październiku odbył się konkurs ekologiczny, pt. „Najlepsze hasło ekologiczne”.

Zadziwiające, lecz w konkursie wzięły udział jedynie pierwszaki!

LAUREACI:

  • I miejsce – IGA GAJ

  • II miejsce – LENA FORKAJM

  • III miejsce – OLIWIA MUSIOŁ

Wyróżnienia: AURELIA PIECHULEK, MARTA POLANIK

Oto zwycięskie hasła:

Ø „Ekologia, drogie dzieci, to sortowanie śmieci” – Oliwia Musioł

Ø Pięknie wszędzie? Dbaj o środowisko – to tak będzie!” – Iga Gaj

Ø „Ziemia jest wszędzie, drugiej nie będzie” – Lena Forkajm

Ø Nie wyrzucaj jak leci, wszystkiego do śmieci” – Aurelia Piechulek

Ø „Dla nas tlen” – Marta Polanik

Uczennice napisały hasła, ale też wykonały makiety oraz plakaty, na pewno w tej pracy pomagali rodzice, za co im pięknie dziękujemy!


OWOCOWA JESIEŃ

W okresie września i października w naszej szkole odbyła się akcja „Owocowa jesień”. Dzięki współpracy z rodzicami, mieliśmy w szkole nieustanny dostęp to świeżych warzyw i owoców. Uczniowie dzielili się darami jesieni, które mieli w nadmiarze w domach z całą społecznością szkolną. Przynosili do szkoły: jabłka, gruszki, marchewkę, rzodkiewkę. Panie z obsługi przygotowywały te pyszności do spożycia, myły, obierały, kroiły, by każdy mógł się poczęstować. Obliczyliśmy, iż w tych miesiącach zjedliśmy kilkadziesiąt kilogramów owoców! Akcja przebiegła świetnie, uczniowie czekali na przerwy międzylekcyjne, aby pobiec do kącika z owocami i zjeść ociekający sokiem świeży owoc! Miło było patrzeć na to!

To kolejny udany cel, który zrealizowaliśmy w ramach promocji zdrowia w naszej szkole! Nie zapominajmy, że porcja warzyw i owoców w każdym posiłku urozmaica żywienie dzieci i wpływa na ich prawidłowy rozwój.

 


PROJEKT

„JEDZ ZDROWO - ŻYJ ZDROWO”

Dnia 20.10.2014 uczniowie kl. II wzięli udział w projekcie realizowanym przez nowo powstałą Spółdzielnię Socjalną „Pszczółka” z siedzibą w Kędzierzynie- Koźlu. Zajęcia rozpoczęły się o godz. 9.30 w siedzibie Spółki przy ul. Pamięci Sybiraków 12 w Koźlu.

Pierwsza część zajęć była teoretyczna. Uczniowie obejrzeli prezentację, podczas której zostały omówione błędy żywieniowe, zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia żywności produkowanej w sposób przemysłowy. Uczniowie otrzymali wskazówki jak odżywiać się zdrowo.

Druga część zajęć była praktyczna. Dzieci w grupach przygotowały 3 zestawy sałatek. Każda z grup musiała na zakończenie zajęć zaprezentować swoją sałatkę, powiedzieć o jej składnikach i zachęcić pozostałe grupy do jej zjedzenia.

Prezentacja i degustacja sałatek wypadła znakomicie, uczniowie zaangażowali się w pracę, a wszystkie sałatki zostały zjedzone ze smakiem. Na pamiątkę udziału w warsztatach dzieci otrzymały ulotki zawierające zasady zdrowego żywienia i dyplomy pamiątkowe. Opiekunami grupy, była pani pielęgniarka Weronika Słotosz i pani Anna Cielniak. Zajęcia trwały 2 godziny.

 


16 października 2014 r., gościł w naszej szkole

ARCI !

Artaszes Barojan znany jako ARCI, urodził się 1981 roku w Erwaniu w Armenii. Kilkanaście lat temu wraz z rodzicami i młodszym bratem Dawitem przyjechali do Polski na Opolszczyznę, gdzie mieszkają do dziś. Te lata w Polsce sprawiły, że Arci świetnie odnalazł się w polskiej kulturze. Mimo tego, że dobrze czuje się w Polsce, pozostaje wierny swym korzeniom i w swej twórczości często nawiązuje do Armenii. 

ARCI podczas godzinnego koncertu profilaktycznego w naszej szkole zaśpiewał wiele swoich słynnych utworów. Koncert miał na celu zachęcenie uczniów do rozwijania swoich pasji i talentów. ARCI opowiadał uczniom o tym, w jaki sposób można dobrze spędzać wolny czas i realizować swoje marzenia. Mówił o konieczności oderwania się od komputerów i gier, które bardzo często nie wnoszą w nasze życie nic rozwijającego. Zachęcał do kontaktów z rówieśnikami i wyjścia z domu, by więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu . Uczniowie mieli okazję poczuć „pozytywny rytm” i zaśpiewać wybrany przez siebie utwór. Chętnych nie brakowało. Podczas koncertu, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele świetnie się bawili. 
       

 

Copyright by SSP Mechnica 2012/2013